Головна
Реєстрація
Вхід

П`ятниця
16.11.2018
07:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"


Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Навчальний процес [2]
все, що стосується навчання
Культурно-масова діяльність [2]
проведення різних заходів, свят, вечорів, конкурсів
Досягнення в спорті [1]
участь у змаганнях, спортивних святах, перемоги
Інші [4]
публікації, що не увійшли в попередні категорії
Наукова діяльність [3]
проведення конференцій, семінарів, науково-дослідницька робота
Педагогічний кур'єр [165]
тут можна знайти статті з газети УГПК "Педагогічний кур'єр"
Виховна дільність [1]
виховання робота та все що стосується виховання
Методична робота [3]
Методичні поради, робота з молодими викладачами, інтерактивні технології у навчанні, декадники
Творча лабораторія студентів [9]
Новини студентського уряду [2]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

 Каталог статей 
Головна » Статті » Педагогічний кур'єр

Звідки черпав енергію педагог?

Пройшли десятиліття… твори Антона  Семеновича Макаренка знову і знову видають, читають, обговорюють. Ним цікавляться зараз не стільки ветерани (педагогічної, комуністичної) праці, скільки студенти і молоді вихователі, вчителі, сформовані уже після падіння революційних ідеалів.

Його спадщину цінять і за кордоном. В чому ж тут справа? Перш за все, у вірі. В тому, що Макаренко вірив в них – дітей – в людське відродження, і що дуже важливо, заражав своєю вірою дітей-колоністів. Він щиро, по-справжньому любив дітей… Цікавився дитячими справами, міг допомогти в біді. Дати пораду, розвеселити жартом, він був з ними і в хвилини відпочинку і в праці.  І уроки в нього були не такі, я к в інших вчителів. Викладав Антон Семенович російську мову, креслення і малювання.  В класі був веселий, життєрадісний. Зразу вмів захопити учнів розповіддю, а розповідати він був великий майстер, як і його мама Тетяна Михайлівна, яка була жартівниця, талановита жінка, володіла тонким гумором, віруюча. Скільки веселих смішних карикатур малював Антон Семенович, багато з яких збереглися в його музеї в Крюкові. За спиною А. С. Макаренка стояв благочестивий рід, а сам він до кінця життя зберігав заповіді Божі і жив по них. У вихідний день – неділю – він регулярно ходив в церкву. Віру свою в те. Що людина носить в собі образ Божий, який не зможе знищити ніякий навіть самий тяжкий гріх, Антон Семенович проніс через все своє життя . При цьому Макаренко чудово розумів важливість праці для формування людини. Перефразуючи апостола Павла, більшовики пізніше оголосять: «Хто не працює, той не їсть». Всі, хто знав Антона Семеновича, дивувалися, як у нього на все вистачає часу? І де бере він запаси енергії? На просту відповідь: «Бог послав», ті, що забули Бога, були нездатні і не розуміли Макаренка. Сьогодні ми кажемо: «Така його православна культура». Згадує про Макаренка і його колоністів його внучата племінниця актриса Катерина Васильєва: «Колоністи не тільки марширували і «вкалывали.  Які у них були одухотворені обличчя». Вихованці Макаренка, всі до одного. Стали сильними, вольовими, здатними приймати власні рішення, дисципліновані. Такі люди не були потрібні радянській владі, ось чому колонію закрили.

Зараз чимало в нас проблем в Україні, в першу чергу духовних. Тому нам потрібно виховувати дітей, пам’ятаючи методи великого подвижника педагогіки А.С. Макаренка, уважно читати та вдумуватись у його твори, творчо використовувати на заняттях, уроках з дітьми. Це  - запорука творчості, успіху в нелегкій праці педагога.


Газета "Педагогічний кур'єр" №1-3, березень 2010 р.
Категорія: Педагогічний кур'єр | Додав: umanpedcollege (06.05.2010) | Автор: Ніна Топонарова
Переглядів: 412 | Рейтинг: 0.0/0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz