Головна
Реєстрація
Вхід

П`ятниця
19.04.2019
03:07
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"


Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Навчальний процес [2]
все, що стосується навчання
Культурно-масова діяльність [2]
проведення різних заходів, свят, вечорів, конкурсів
Досягнення в спорті [1]
участь у змаганнях, спортивних святах, перемоги
Інші [4]
публікації, що не увійшли в попередні категорії
Наукова діяльність [3]
проведення конференцій, семінарів, науково-дослідницька робота
Педагогічний кур'єр [165]
тут можна знайти статті з газети УГПК "Педагогічний кур'єр"
Виховна дільність [1]
виховання робота та все що стосується виховання
Методична робота [3]
Методичні поради, робота з молодими викладачами, інтерактивні технології у навчанні, декадники
Творча лабораторія студентів [9]
Новини студентського уряду [2]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

 Каталог статей 
Головна » Статті » Навчальний процес

Мистецтвом сповнене життя

Як швидко плине час… Щойно знайомилися з першокурсниками на початку вересня, вчили їх розпізнавати клавіші та їх звучання, нотну грамоту та перше невпевнене виконання невеликих музичних творів.

Ось і час наших звітів – це виступи перед слухацькою аудиторією. Викладачі комісії фортепіано, відділення музичного мистецтва відразу побачили, як подорослішали студенти після успішного завершення І семестру. Адже вони не тільки виконали індивідуальні навчальні програми з основного музичного інструменту, акомпанементу, додаткового інструменту, вони професійно зросли, кожен студент-піаніст вивчив 10 музичних творів, які прозвітував на двох контрольних заняттях та академічному концерті, вдосконалилася їх виконавська майстерність, поглибилися теоретичні знання,

розширився музичний кругозір, збагатився сценічний досвід та зміцніла воля до перемоги над собою, над своїм хвилюванням.

Усіма досягненнями наші студенти завдячують своїм досвідченим педагогам. Тринадцять викладачів-піаністів – це одна команда, дружна сім’я однодумців, яскраві, неповторні творчі особистості, які самовіддано працюють, надихають студентів своїм особистим прикладом, залучають їх до навчальної, творчої і концертної діяльності.

Яскравим, емоційним, вражаючим високою культурою спілкування і виконавською майстерністю, розпочався 1 грудня 2010 року музичний фестиваль «Музика – бездонне джерельце», в рамках якого пройшов декадник інструментальних комісій за участю студентів і викладачів музичного училища ім. П. Демуцького. У концерті прозвучали музичні твори П. Чайковського, К. Дебюссі, Ф. Шопена, авторські твори студентів.

 З метою обміну педагогічним досвідом у впровадженні інтерактивних технологій навчання викладач музичного училища Патріціо В.Е. провів майстер-клас з основного фортепіано зі студентами 301-М гр. Новак О., Мазніцьким С., 401-М гр. Ганічем Д., які виконували твори  В.Моцарта, С.Рахманінова, Ф.Ліста.

Ми щиро вдячні викладачам музичного училища Заїченко Л.О., Без’язичному Г.Г., Патріціо В.Е., Загіченко Т.І. за їх професійну майстерність, агітаційну силу «живого» звучання, яка  спонукає студентів до обговорення, висловлювання своїх вражень, самостійної творчої діяльності.

Урізноманітнюємо форми співпраці викладачів і студентів, складаємо спільні проекти, такі як концерт інструментальної ансамблевої музики, який відбувся 8 грудня 2010 року. Вели концерт Гожченко Т.Д., студенти 101-М групи Вишневецька Марина та 401-М групи Дзюбейло Ярина. Концертну програму виконували Свіріда О. (101-М гр.), Дехканбаєва Н. (301-М гр.), Мазур І. (301-М гр.), Отрощенко А. (301-М гр), Франчук Т. (301-М гр.), Ціхач Г. (401-Мгр) та викладачі Огнівенко Л.М., Кліщова Г.М., Дорошенко С.О., Письменна Н.І., Осадча Л.К., Лупанова В.І., Леонова О.М., Кайкова  М.М., Гожченко Т.Д., Богачук М.М., Бердніков О.С.

Залучення студентів до практичної музично-творчої діяльності є невід’ємна частка професійного спрямування. З цією метою були проведені конкурси на краще виконання музичного твору з анотацією з розділу «Сприймання музики» для дітей ДНЗ серед студентів 101-М гр., 201-М гр., відповідальними були Хекало А.О., Леонова О.М., Авксентієва С.В., Іщенко С.С., Горбатюк А.І., Осауленко Л.М., Дорошенко С.О.

Такі заходи розвивають творчість, фантазію, артистичність, цілеспрямованість до перемоги, уміння працювати з музичною, енциклопедичною, методичною літературою. Завдячуючи своїм педагогам-наставникам з основного інструменту та опираючись на знання з методики музичного виховання в ДНЗ, студенти підготували анотації до музичних творів, наочність (малюнки, іграшки), цікаві, змістовні, методично вірно побудовані бесіди, а також художньо-образне виконання музичних творів. Найголовніше те,що вони уважно і зацікавлено слухали один одного, уболівали за кожного і очі їх випромінювали радість, чистоту і любов.

Формування інтересу до класичної, сучасної, народної музики є важливою психолого-педагогічною умовою, що стимулює розвиток духовного світу студентів, розширює їх естетичний світогляд та реалізує музично-творчий потенціал. У цьому напрямку активно працює Чугуннікова Л.І., яка щорічно проводить цікаві, змістовні відкриті виховні години про творчість С. Ріхтера, В. Клайнберна та інших митців. Завершився музичний фестиваль методичним засіданням круглого столу з теми «Удосконалення професійної майстерності та культури вчителя музики у світлі модернізації освіти»

З цікавими методичними напрацюваннями з питання «Використання інтерактивних методів на заняттях з аналізу музичних творів» виступила Осадча Л.К.; «Активізація пізнавально-творчої діяльності студентів» Хекало А.О., «Робота над фортепіанним виконавством» Лупанова В.І.

Глибокою, змістовною була презентація статей Авксентьєвої С.В. «Інтеграція дисциплін у музичній освіті – один із напрямків активних пошуків нових педагогічних рішень», Чугуннікової Л.І. «Мотиваційні фактори та їх вплив на розв’язання фундаментальних закономірностей у навчально-пізнавальній діяльності майбутніх вчителів музики».

Чугуннікова Л.І. презентувала свої посібники «Методичні рекомендації до вивчення поліфонічних творів», «Організація та проведення нетрадиційних виховних заходів у дошкільних навчальних закладах і початковій школі». Також викладач проілюструвала казку-мюзикл «Рукавичку» на власні слова і музику.

Маємо надію, що напрацювання викладачів фортепіано відділення музичного мистецтва сприятимуть успішному завершенню навчального року, а професійна впевненість, духовний культурний рівень, високі моральні людські якості наших студентів будуть супутниками у житті.

Голова комісії фортепіано, викладач - методист Лупанова В.І.

Категорія: Навчальний процес | Додав: umanpedcollege (11.04.2011) | Автор: В.І. Лупанова
Переглядів: 493 | Рейтинг: 0.0/0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz