Головна
Реєстрація
Вхід

П`ятниця
19.04.2019
03:01
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"


Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Навчальний процес [2]
все, що стосується навчання
Культурно-масова діяльність [2]
проведення різних заходів, свят, вечорів, конкурсів
Досягнення в спорті [1]
участь у змаганнях, спортивних святах, перемоги
Інші [4]
публікації, що не увійшли в попередні категорії
Наукова діяльність [3]
проведення конференцій, семінарів, науково-дослідницька робота
Педагогічний кур'єр [165]
тут можна знайти статті з газети УГПК "Педагогічний кур'єр"
Виховна дільність [1]
виховання робота та все що стосується виховання
Методична робота [3]
Методичні поради, робота з молодими викладачами, інтерактивні технології у навчанні, декадники
Творча лабораторія студентів [9]
Новини студентського уряду [2]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

 Каталог статей 
Головна » Статті » Педагогічний кур'єр

Наша сила - в єдності!

Діяльність первинної профспілкової організації коледжу простежується із 1923 року. Перша профспілкова організація викладачів була створена як структурний підрозділ Профспілки працівників освіти і мистецтв.

Спільно із профкомом викладачів діяв студентський профком. Основним напрямком діяльності була антирелігійна робота та ліквідація безграмотності та безпритульності.

Глибоко розумів значення такої роботи і перший директор технікуму Орленко М.І., який і підтримував і допомагав спілчанам. У 1927 – 1929 роках за участю профкому видавалася щотижнева стінгазета „Шляхом освіти”, щомісячний журнал „Молодий комунар”. Профкомом заохочувалися і перші поети-початківці технікуму, серед яких був і В.Сосюра (1926 р.). Популярністю користувався фотогурток. Профком піклувався про тих, хто проживав у гуртожитку. Велика увага приділялася організації художньої самодіяльності, спортивної роботи.

Після війни, коли училище відновило свою діяльність під керівництвом Іщенка С.С., продовжила свою діяльність профспілка.

У 60-70 роки минулого століття колектив під керівництвом І.Ф.Борового та профком, який очолювала В.Ф.Жуковська, а потім Л.П. Яньшина був організаційною ланкою „Профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ”.

У 1975 році було введено в експлуатацію гуртожиток училища, який забезпечив студентів місцями для проживання на період навчання, у 1976 році – їдальню. Студенти і викладачі були активними учасниками художньої самодіяльності.

У 1975 – 1980 роках студентський профком училища очолювала С.О. Юрочкіна, із 1980 року – Бобровська О.Г.

За спільної ініціативи комітету комсомолу, парткому та профкому розпочав свою роботу табір праці і відпочинку „Бригантина”, в якому мали можливість оздоровлюватися до 250 студентів щороку. Відомою була агіткультбригада під керівництвом К.О.Недзвецького, яка спільно з профкомом організовувала виступи студентів в селах району, на підприємствах міста.

У 1983-1988 роках профспілкову організацію студентів очолювала Л.В. Мерзлюк, яка продовжує працювати в коледжі викладачем.  Молода і завзята, із активною життєвою позицією, Людмила Василівна об’єднала навколо себе таких же небайдужих, чуйних та дієвих студентів. Профком сприяв організації соціалістичного змагання. А для підтримки переможців профкомом організовувалися поїздки за маршрутами „Моя Батьківщина - СРСР”. Досягненням профкому стала поїздка в м. Волгоград на Всесоюзний конкурс „Я голосую за мир”, що проводився серед педагогічних училищ СРСР, де команда училища посіла друге місце. Турбувався  профком і про матеріально-технічну базу для студентів, що проживали в гуртожитку.

Традиційними в закладі стали зустрічі із ветеранами Великої Вітчизняної війни, передовиками виробництва,  конкурси військово-патріотичної пісні. Пріоритетними були питання спортивної роботи зі студентами.

З травня 1988 року головою студентського профкому стала Т.І. Макарова (Цебровська), яка очолювала його впродовж 10 років. Вона вирізнялась творчим підходом до будь-якої справи, вмінням вислухати і дати хорошу пораду, толерантністю, виваженістю, організаторськими здібностями, що дало можливість продовжити попередні традиції, організувати чергування в їдальні (за дві великі перерви потрібно було нагодувати мало не півтисячі студентів комплексним обідом, який, до речі, коштував 45 копійок), цікаві та змістовні вечори відпочинку, екскурсії по містах України.

Більше тридцяти академічних груп були охоплені різними формами роботи. Провідне місце займала художня самодіяльність. У цей період отримали звання народних самодіяльних колективів Федерації профспілок України народний  хор училища під керівництвом М.М.Хекала, академічний хор під керівництвом Г.З.Лисака, танцювальний ансамбль „Вербиченька” під керівництвом заслуженого працівника культури України В.В.Костриці. Завдяки клопотанню профкому училища, обласним комітетом профспілки були виділені кошти для придбання костюмів, зокрема, для академічного хору, танцювального колективу.

За підтримки організації Червоного Хреста, яку очолювала викладач училища Вихватнюк Т.М., було організовано клуб молодого донора, традиційними були лекторії „Здоров’я – то наше життя”, виставки санбюлетенів. А завдяки осіннім ярмаркам було обладнано фітобар у їдальні училища. Фіточаї професійно готувала медсестра Коцюбинська Н.М.

Нині Т.І.Цебровська продовжує працювати викладачем коледжу. Вона – відповідальна за випуск коледжанської газети  „Педагогічний кур’єр”. „Щиро радію і горда тим, що колишні учні закладу успішно господарюють, навчають, виховують молодь ” – говорить вона. І справді, активними у діяльності профгруп училища в свій час були  директор Чепка О.В., завідувачка відділенням дошкільної та початкової освіти та член профкому Євич З.М., завідувачка відділенням соціальної та корекційної педагогіки Сидорчук Л.П., заступник голови профкому Плахотна С.І.,  завідувачка відділенням музичного виховання Вишневецька Л.Г, голова профкому коледжу Черевко Л.В. З вдячністю згадує Цебровська Т.І. співпрацю з досвідченими, гуманними, вимогливими керівниками.

В різні роки профком очолювали В.Ф.Жуковська, Л.П.Яньшина, О.Б.Лупанов.

Основним завданням, над яким працював профком викладачів та працівників під керівництвом Філіпської Г.Я. -  підготовка випускників до роботи з дітьми дошкільного віку в дитячих установах. Простежувалися  такі напрямки роботи, як  створення належних умов праці для викладачів та працівників училища, аналіз стану трудової дисципліни, питання поповнення матеріально-технічної бази училища. Здійснював профком і громадський контроль за роботою 10-ти шкіл громадсько-політичної практики та 6-ти факультетів громадських професій, якими керували Похітон В.А., Сінько С.З., Колеснікова В.Ф., Ходак Л.П., Агапова В.Г., Панченко Г.В., Юрочкіна С.О. та інші.

Пізніше профком очолював  Гекалюк Ю.В.

У 2000 році на спільній конференції студентського профкому та профкому викладачів було прийнято одноголосне рішення щодо об’єднання працівників та студентів в одну первинну профспілкову організацію закладу. Обрано головою об’єднаного профкому  та членом обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Черевко Л.В. „Наша сила – в єдності!” -  під  таким девізом працює профком коледжу. В основу своєї діяльності профком поклав принцип соціального партнерства. Суттєво змінився зміст роботи профкому. Якщо раніше профком займався в основному організацією соціалістичних змагань, виховною, культмасовою та спортивною роботою, оздоровленням, то тепер акцент діяльності змістився у бік розв’язання соціальних проблем.

В профкомі працюють постійно діючі комісії: організаційно-масова, по роботі зі студентами, культурно-масова, по соціальному  та правовому захисту, з охорони праці та комісія житлово-побутових питань та контролю за роботою їдальні. До складу профкому входять С.І.Плахотна, З.М.Євич, Л.П.Сидорчук, О.Г.Загороднюк, Т.А.Радзівіл, Н.С.Кривда.

Одна із сторін роботи – зміцнення трудової та навчальної дисципліни в коледжі. Актуальною є робота з питань охорони праці. Проведено атестацію робочих місць за умовами праці, здійснюється робота з профілактики виробничого травматизму, безпеки власного життя і здоров’я та попередження нещасних випадків, рейди-перевірки умов безпечного проживання в гуртожитку.

Профком проводить планомірну роботу зі сприяння реалізації соціально-економічних прав і гарантій студентів. Вони вчасно і в повному обсязі отримують академічні та соціальні стипендії. Здійснюються відповідні виплати постраждалим від аварії на ЧАЕС, студентам-інвалідам. Приємно, що в нашому закладі, чи не єдиному в області, студенти отримують щомісячне відшкодування проїзних коштів з м. Умань до місця проживання батьків.

Гуртожиток – другий дім майже для 200 студентів, про який піклуємося спільно. Вихователі Січкар А.А., Білан Т.П. допомагають у роботі студентської ради гуртожитку, щоб зробити гуртожиток ще кращим, ще затишнішим. Цьому ж сприяє і традиційний  конкурс серед проживаючих „Краща кімната”.

Турбота про здоров’я – одне із завдань профкому. Проводиться просвітницька робота за участю профкому та представників Червоного хреста, який представляє колишній член профкому, викладач Кліщук Н.М.,  допомагає у її вирішенні медсестра коледжу Кравченко Л.А.  Співпрацює профком з Радою ветеранів коледжу, яку очолює викладач Л.О.Акульшина, з міською організацією ветеранів праці „Надвечір’я”. До Дня Перемоги та Дня працівників освіти ветерани отримують матеріальні допомоги, періодично надається вона і тим, хто її гостро потребує.

У полі зору залишаються питання спортивної та культурно-масової роботи, що сприяє задоволенню духовних, соціально-культурних потреб та інтересів членів профспілки.

Газета "Педагогічний кур'єр" №2-6, жовтень 2008 р.

Категорія: Педагогічний кур'єр | Додав: umanpedcollege (01.02.2009) | Автор: Черевко Л.В.
Переглядів: 687 | Рейтинг: 0.0/0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz