Головна
Реєстрація
Вхід

Понеділок
21.01.2019
21:39
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"


Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Навчальний процес [2]
все, що стосується навчання
Культурно-масова діяльність [2]
проведення різних заходів, свят, вечорів, конкурсів
Досягнення в спорті [1]
участь у змаганнях, спортивних святах, перемоги
Інші [4]
публікації, що не увійшли в попередні категорії
Наукова діяльність [3]
проведення конференцій, семінарів, науково-дослідницька робота
Педагогічний кур'єр [165]
тут можна знайти статті з газети УГПК "Педагогічний кур'єр"
Виховна дільність [1]
виховання робота та все що стосується виховання
Методична робота [3]
Методичні поради, робота з молодими викладачами, інтерактивні технології у навчанні, декадники
Творча лабораторія студентів [9]
Новини студентського уряду [2]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

 Каталог статей 
Головна » Статті » Педагогічний кур'єр

Зроби щасливих тих, хто поряд

З нагоди святкування 100-річного ювілею коледжу редакція газети звернулася до директора установи Ольги Володимирівни Чепкої з проханням відповісти на кілька запитань.

-          Ольго Володимирівно, із чого почалася Ваша робота у коледжі?

-          Мабуть, з реалізації програми, яка була озвучена і обіцяна трудовому колективу перед моїм обранням та призначенням на посаду. В першу чергу - це створення необхідних умов для підвищення продуктивності праці, зокрема, створити людям затишок і комфорт на робочому місці, починаючи з тепла в прямому сенсі цього слова, тому почала все з газифікації закладу.

-          У чому Ви вбачаєте мету своєї роботи? Як Ви її досягаєте?

-          У максимальному задоволенні потреб і прагнень людей, з якими я працюю. Роблю себе щасливою, створюючи приємну атмосферу для інших, ауру доброзичливості навколо себе. Справа в тім, що формула щастя проста – хочеш бути щасливим, зроби щасливими тих, хто поряд. І не обов’язково від них, можливо зовсім від інших отримаєш підтримку і розуміння.

-          Що ускладнює, а що полегшує Вашу роботу?

-          Коли б не існувало проблем, то ми б не отримували задоволення від їх вирішення. Загалом не існує проблем, які б не можливо було вирішити. Ще вчора казкою здавалось переведення закладу на природний газ, ремонт фасаду, реорганізація училища у коледж, а сьогодні – це вже історія. Так що, мабуть, життя я ускладнюю собі і всім сама (сміється), ставлячи  нові і нові завдання. Висловлюю щиру подяку Черкаській обласній раді в особі Олександра Володимировича Черевка, Головному управлінню Черкаської обласної державної адміністрації в особі Олени Василівни Фещенко, обласному профспілковому комітету працівників освіти і науки в особі Ольги Дем’янівни Жалдак за підтримку, розуміння, допомогу у вирішенні проблем закладу.

- Ольго Володимирівно, яка концепція функціонування та основні пріоритети розвитку Вашого навчального закладу?

- Як і перед іншими вищими навчальними закладами першочерговим завданням розвитку коледжу є його конкурентоспроможність серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з усіма векторними наслідками: працевлаштування, безперервності освіти, підвищення продуктивності праці шляхом покращення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій в освітньо-виховній діяльності, пошук нових пріоритетних технологій та напрямків діяльності.

 - У Вас з’явилися нові спеціальності. Які саме?

- Коледж постійно працює над проблемою задоволення вимог та потреб області та регіону у підготовці фахівців для певних галузей освіти. В цьому році коледж готується пройти акредитацію за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» зі спеціальності «Корекційна освіта. Дефектологія», другий рік як здійснюється набір на спеціальності «Початкове навчання» з додатковими спеціалізаціями «Вчитель англійської мови в початкових класах» та «Вчитель інформатики в початкових класах».

- Які перспективи розвитку коледжу?

- Наразі готуються документи про створення науково освітнього комплексу «Педагогічний коледж – Педагогічний університет» з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, наукової лабораторії дошкільної та початкової освіти. Плануємо ліцензувати інші спеціальності. Тому на наступний навчальний рік будемо намагатись порадувати абітурієнтів.

- Чи працюєте Ви з вищими навчальними закладами?

- Коледж співпрацює з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова, Південноукраїнським державним університетом ім. К.Д. Ушинського, Кам’янець-Подільським державним університетом що дає можливість випускникам продовжити навчання за скороченим терміном вищих навчальних закладів ІV-го рівня акредитації.

- Чи є проблеми з конкурсом при вступі?

- Дякувати Богу, ні. Конкурс у нас є, і це радує, бо дає змогу відібрати найкращих. Здобути професію, стати освіченою людиною до нас приходять багато юнаків і дівчат. І ніхто ще не пошкодував, що пов’язав свою долю з нашим коледжем.

- Як у Вас складаються стосунки зі студентами?

- Зі студентами ми робимо одну спільну справу – навчаємось. Вони у мене, я – у них. І саме студенти диктують впровадження нових підходів до себе. Поганий той керівник, у якого студенти чимось невдоволені. Тому завжди дослуховуюсь до раціональних пропозицій студентської команди. Вони – найправдивіший індикатор моєї роботи.

- З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються студенти?

- Я – остання інстанція вирішення їхніх проблем. Як правило, всі питання вирішуються одразу на місцях з класними керівниками та із завідуючими відділеннями. Мені «перепадає» (сміється) небагато. А питання самі різні: від прохання відпустити додому до сприяння у передачі негативної оцінки.

- Які нові підходи до навчання студентів впроваджуються у коледжі?

- Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка  - сучасний заклад освіти, для якого розвиток особистості студента на першому місці, поряд із здобуттям професійних навичок.

В коледжі вже третій рік впроваджується освітня програма «Intel – навчання для майбутнього», проведено більше ніж 15 тренінгів в роботі яких брали участь 60 викладачів.

Реалізація програми відбувається трьома етапами:

1.       Навчання педагогічних працівників;

2.       Використання методу проектів та інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі;

3.       Найширше залучення студентської молоді.

За програмою тренінгів педагогічні працівники коледжу удосконалюють навички роботи з комп’ютером, організації самостійної роботи студентів на заняттях, сприяють розвитку творчого мислення та пізнавальної активності, ознайомлюються з різними навчальними проектами тощо. І що найголовніше – педагоги планують проведення занять з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Нові підходи до навчання студентів закладу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій сприяють підготовці конкурентоспроможних висококваліфікованих спеціалістів.

-          Які якості цінуєте в людях понад усе?

-          Перш за все – вірність і надійність, потім – інтелігентність і вміння допомогти, потім – розум і силу!

- За яким принципом узагалі Ви добирали команду?

-  За щойно озвученим в запитанні: за принципом команди. Це команда однодумців, які переконані, що все заплановане реально виконати, якщо разом взяти ся за справу, об’єднати зусилля всіх зацікавлених осіб. То велике мистецтво і важка робота – бути єдиним цілим, доповнювати один одного, підстраховувати, притримуватись єдиної думки і мети.

Не доопрацювання своєї ланки роботи кимось одним є автоматичним перекладанням цієї роботи на плечі іншого. Тому, не всі витримують такого тиску і режиму. Але сьогоднішньою своєю командою я можу похвалитися. То дійсно професіонали своєї справи – завідувачі відділеннями: Євич Зоя Михайлівна – дошкільної та початкової освіти, генератор ідей і реалізатор творчих задумів, захисник всіх «ображених» студентів на відділенні, тонка натура і високоосвічена особистість; Сидорчук Людмила Петрівна – соціальної та колекційної педагогіки – особистість настільки цільна і наполеглива, що поняття «неможливо» для неї не існує, є інший вимір – «Як?», а для мене завжди загадка «коли?»; Вишневецька Людмила Георгіївна – музичного мистецтва – її особиста творча діяльність є візиткою нашого закладу. Вона особистість непересічна, творча, а головне – вона володіє здатністю запалювати творчістю інших; Фещенко Галина Володимирівна – заочного відділення – її діяльність можна порівняти з майстрами мініатюри, як то на кшталт троянду вплітати у волосок. За час її перебування в пологовій відпустці ми зрозуміли – є незамінні люди. Завідуюча педагогічною практикою – Черниш Любов Петрівна монолітне переплетення досвіду, доброти і професіоналізму. Ну і звісно – мої праві і ліві руки – заступники. Завжди дякую долі, що вони у мене саме такі: професіонали із самої великої літери, а ще – небайдужі ні до чужого горя, ні до чужих проблем, палкі і виважені водночас – заступник з навчальної роботи Яблонська Зоя Віталіївна та заступник з соціально-гуманітарної та виховної роботи Дзисюк Микола Валентинович. Організатором і натхненником забезпечення комфортних умов для здійснення навчально-виховного процесу є заступник з адміністративно-господарської роботи Майборода Олександр Альдіманітасович. Сплановують та організовують методичну роботу з педагогічними кадрами проводять педагогічну діагностику професійної компетентності на результаті діяльності вчителів методист коледжу – Денисюк Тетяна Костянтинівна та методист навчальної частини – Шарапанюк Аліна Йосипівна. А створення належних умов праці, життя. Відновлення здоров’я членів профспілки, захистом їх духовних інтересів переймається голова профспілкового комітету – Черевко Леоніла Василівна.

Те, як злагоджено вони працюють сьогодні, є впевненістю про стабільність завтрашнього дня в коледжі.

-          Ви сильна особистість?

-          Мабуть, що так, в залежності від того, який зміст вкладати у це поняття. Як жінка, я сильна жіночими якостями: вмінням прощати, заспокоювати, вислухати. У мені багато ніжності і спокою. Як керівник, доволі витривала і наполеглива – в цьому сенсі теж сильна.

-          Чи велика у Вас родина? І як близькі ставляться до Вашої професії, адже дуже багато часу віддаєте роботі.

-          Дуже вдячна близьким за підтримку і розуміння, саме завдяки цьому я почуваюсь впевнено як керівник. Постійно відчуваю допомогу моїх батьків. Материна молитва завжди зі мною, а батько завжди зрозуміє, підтримає, порадить. А головне для жінки – відчувати поряд сильне чоловіче плече і мати щастя дозволяти собі бути слабкою. В цьому сенсі – я слабка жінка.

Вдома я, перш за все, - мати і жінка. Тому, переступаючи поріг оселі, намагаюсь забути, що я – керівник. Весь вільний час проводжу з сімєю. Родині завжди складно, коли мати-керівник. Тому живемо за встановленими правилами – вдома не ведуться розмови про роботу, не вирішуються виробничі питання. Проте, залюбки готую різноманітні смачні страви, доглядаю за рослинами і квітами. Вечорами ведемо розмови «від усієї душі», обговорюємо проблеми сім’ї, прочитане й побачене, так приємно відчути сімейний затишок та і дітям, сподіваюсь, знадобиться мій життєвий досвід.

-          Чи маєте Ви якусь особливу мрію?

Особливу? Мабуть, що так! Щоб зміни в житті відбувались лише на краще, у позитивний бік.

- Чи любити Ви свій заклад?

- Скажу відверто: я люблю свій коледж. Та це й не дивно, адже тут працює стільки гарних людей, справжніх фахівців, панує атмосфера взаємоповаги. Кожен з нас вкладає часточку свого серця, аби навчальний заклад ставав усе кращим, а його вихованці гордилися тим, що навчаються саме в Уманському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. Т.Г. Шевченка.

-          Ви – людина творча. Пишете вірші. Чи не могли б подарувати декілька поетичних рядків нашим читачам.

-          Залюбки!

Не помились у виборі дороги,

Знайди слова для пісні, для молитви.

Не сивій у чеканні і тривозі,

Готовим будь до щастя і до битви.

Газета "Педагогічний кур'єр" №1 травень 2008 р.
Категорія: Педагогічний кур'єр | Додав: umanpedcollege (01.02.2009) | Автор: Євич З.М. E
Переглядів: 961 | Рейтинг: 0.0/0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz