Головна
Реєстрація
Вхід

П`ятниця
19.04.2019
03:02
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"


Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Навчальний процес [2]
все, що стосується навчання
Культурно-масова діяльність [2]
проведення різних заходів, свят, вечорів, конкурсів
Досягнення в спорті [1]
участь у змаганнях, спортивних святах, перемоги
Інші [4]
публікації, що не увійшли в попередні категорії
Наукова діяльність [3]
проведення конференцій, семінарів, науково-дослідницька робота
Педагогічний кур'єр [165]
тут можна знайти статті з газети УГПК "Педагогічний кур'єр"
Виховна дільність [1]
виховання робота та все що стосується виховання
Методична робота [3]
Методичні поради, робота з молодими викладачами, інтерактивні технології у навчанні, декадники
Творча лабораторія студентів [9]
Новини студентського уряду [2]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

 Каталог статей 
Головна » Статті » Педагогічний кур'єр

Творчі колективи - наша гордість

Основним пріоритетом у роботі закладу є формування творчого педагога.

Бурхливе, цікаве, різнобарвне життя студентів коледжу. Ті, хто поєднав у собі пристрасне, емоційне слово з чарівністю музики, мають можливість реалізувати свої творчі здібності у народних самодіяльних колективах: народному та академічному хорах коледжу.

Колектив академічного хору розпочав свою діяльність на музичному відділенні ще з 1957 року як однорідний жіночий хор. Художнє керівництво на той час здійснював викладач Недзвецький К.О. Потім академічний хор став діяти як мішаний хоровий колектив, у якому брали участь студенти-юнаки та дівчата, а також викладачі.

Сьогодні у хорі майже 70 співаків. Колектив виконує твори українських та зарубіжних композиторів. Очолює колектив викладач-методист Лисак Г.З. Шанують студенти хору улюблених викладачів-солістів Шарій Н.П., Кулічову С.М., Хекала М.М. У 1988 році академічному хору присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України». Це ж звання було підтверджено колективом у 2006 році, а в 2007 році він став переможцем V обласного фестивалю аматорського мистецтва «Моя Україна».

Колектив народного хору зароджувався як однорідний жіночий хор дошкільного відділення. Керівником його стала викладач диригування Сидоренко К.І.

Сьогодні своїми досягненнями творчий колектив співаків народного хору завдячує своїм керівникам – Хекалу М.М. та концертмейстеру Хекало А.О., які надали хорові нового імпульсу. Хоровий колектив прославляє рідний край українською піснею та зачаровує нею своїх слухачів.

За високу майстерність та досягнуті успіхи в розвитку самодіяльного мистецтва народний хор нагороджений медалями, дипломами всеукраїнських і обласних фестивалів народної творчості. Прийшло й заслужене визнання – у 1990 році хоровому колективу присвоєно звання народного, яке було підтверджено в 1995, 1999, 2006 роках. Народний хор у 2007-2008 н.р. відзначає свій 40-річний ювілей.

Творчою майстернею сучасної ліричної пісні є вокальний ансамбль «Мозаїка», створений у 1997 році на базі музичного відділення. Художній керівник – завідувач відділення Вишневецька Л.Г. Колектив проводить велику роботу з художньо-естетичного виховання студентської молоді, школярів. «Мозаїка» - учасник багатьох міських, всеукраїнських конкурсів. Зокрема, здобув перемогу в обласному відбірковому конкурсі Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута - 2005», став переможцем фестивалю мистецтв «Молодіжна весна - 2005». У 2006 році колективу присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».

Українська пісня з її мелодійністю і ліричністю, гумором і тугою, шляхетністю і романтизмом є невичерпною енциклопедією людських почуттів. Саме тому вона і стала основою репертуару ансамблю «Два кольори», створеного у 2002 році. Керівником колективу є викладач Євген Хекало, продовжувач династії Михайла та Асі Хекалів. Учасники ансамблю – студенти відділень музичного виховання і дошкільної та початкової освіти із задоволенням виступають на сценах коледжу, району, міста. Ансамбль – учасник Всеукраїнського фестивалю самодільних колективів профспілок України, обласного конкурсу патріотичної пісні та конкурсу, присвяченого творчості П.Демуцького. У 2006 році колективу присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».

Самодіяльний вокальний ансамбль «Маринонька», створений у 1993 році, впродовж 15 років виконує пісні російських та українських композиторів ліричного, народного та гумористичного спрямування. Колективом дано більше ста концертів у міському клубі «Надвечір’я», військових частинах, Будинку ветерана, установах та підприємствах міста Умані. Виховує любов до вокального мистецтва, навчає студентів майстерності виконання творів художній керівник ансамблю – старший викладач коледжу Акульшина Л.О.

У 1985 році був створений ансамбль народних інструментів «Український сувенір», незмінним керівником якого є заслужений працівник культури України Пономарьов Ю.Д.

Учасниками колективу стали талановиті викладачі предметно-методичної комісії народних інструментів, які особистим прикладом показують досконале володіння музичним інструментом.

Колектив ансамблю – лауреат аматорського мистецтва, постійний учасник всеукраїнських, обласних фестивалів та конкурсів народної творчості, музичного телетурніру «Сонячні кларнети», обласних оглядів-конкурсів «Золота осінь», «Роде наш красний», «Веселка».

Ансамбль «Український сувенір» виступав перед глядачами Великобританії, Франції, Іспанії, Польщі тощо, де гідно представляв українське мистецтво.

За активну роботу з виховання молоді і виконавську майстерність «Український сувенір» отримав звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».

Засновник народного самодіяльного ансамблю танців «Вербиченька» - заслужений працівник культури України Костриця В.В. з повнотою сил і енергійністю, полум’яним запалом душі зібрав студентів, що бажають танцювати. Танець вважають відлунням музики. Мелодійний та ритмічний звук став мелодійним та ритмічним рухом людського тіла, який розкриває характер людей, їхні почуття та світогляд. Танцювальний колектив «Вербиченька» створений у 1978 році. Основним завданням є його збереження та подальший розвиток національної хореографічної спадщини. «Вербиченька» брала участь у декаді культури та мистецтва Черкащини в Польському місті Бидгощ, презентувала м.Умань у порідненому місті Ромійі-Сюр-Сен у Франції, згодом гастролювала у Румунії. На запрошення комітету споріднення м.Мілфорд Хейвен (Уельс, Великобританія) у складі делегації міста Умань брала участь у підписанні договору про споріднення. Колектив – багаторазовий учасник фестивалів народної творчості, телевізійних фестивалів-конкурсів «Сонячні кларнети», за підсумками яких тричі виборював звання лауреата. У 2006 році колективу підтверджено почесне звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».  Основу колективу складають студенти коледжу, що здобувають додаткову спеціалізацію «Керівник хореографічного колективу». Учасники «Вербиченьки» акумулюють бадьорість, оптимізм та хороший настрій.

Газета "Педагогічний кур'єр" №2-6, жовтень 2008 р.

 

Категорія: Педагогічний кур'єр | Додав: umanpedcollege (04.02.2009) | Автор: Євич З.М.
Переглядів: 798 | Рейтинг: 0.0/0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz