Головна
Реєстрація
Вхід

Середа
13.12.2017
21:01
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


Комунальний вищий навчальний заклад 
"Уманський  гуманітарно-педагогічний коледж  ім. Т. Г. Шевченка"

Ми у Facebook

Меню сайту

Категорії розділу
Гарячі новини [1]

...

Пошук по сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання

  
Головна » Архів матеріалів
Щиро вітаємо усіх із Днем Святого Миколая. Сердечно бажаємо вам здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті. Щастя, добра та злагоди вам і вашим родинам!
Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці,
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов'ю,
І принесе усім здоров'я!!!... Читати далі »
Переглядів: 213 | Додав: umanpedcollege | Дата: 19.12.2012

День святого Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. 

свято Андрія

Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва.

В народі ще це свято називають Калита. Він вважається парубочим святом. Напередодні, себто 7 грудня, дівчата вже мали змогу визначати обрядодіями свою покровительку - Катерину. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя.

До прийняття християнства це свято називалося Калитою. Дехто вважає, що воно походить від слова "календи". Очевилно, ми маємо спарву з молодіжними вечорницькими зібраннями, які започаткувавшись 1 грудня, носили спільну назву Калити й тривали до Різдва - періоду повороту сонця на весну. В цей час найбільше вдавались до заклинань, завбачення майбутньої долі й ритуального кусання "калети".

Натомість первісну назву християнство замінило на святого апостола Андрія Первозванного.

На Андрія жінки не пекли хліба, не шили і не пряли.

В ніч під Андрія хлопці мають найбільші права - єдина ніч у році, коли парубкам за бешкети люди вибачають.

Удосвіта напередодні Андрія дівчата йшли до криниць, щоб набрати води в рот і замісити на ній борошно. За цим стежили хлопці, щоб розсмішити дівчат. Тоді останні зверталися з проханням не заважати, за що парубки вимагали відкупної - макітру вареників, котрі мали обов'язково бути на "андріївській вечері". Давши згоду, дівчата приносили воду, замішували тісто й гуртом випікали по дві кукілки (для себе й судженого). Ввечері, поклавши серед світлиці на невеличкий ослінчик або ж заслінку парну кількість балабушечок, впускали пса, якого цілий день тримали впроголодь. Чию хлібину собака з'їдав першою, та якнайскоріше вийде заміж; коли ж обнюхував і "перескакував" до інших - тій юнці цього року шлюб не світить, а коли забирав їство і біг в закуток - вийде на чужині.

Нерідко робили з клоччя дві свічки й підпалювали, приказуючи :

-Андрію-добродію, допоможи мені долю відшукати!

Якщо свічки згоряли рівномірно, прихилившись ода до одної, то це ознака щасливого шлюбу, а коли розхилялися - на неприємну сподіванку. Потім знімали взуття з лівої ноги й від столу почергово міряли доріжку до порога: чий чобіт перший стане на нього - та найскоріше вийде заміж.

 Цікавиться дівчина ще й тим, хто буде її чоловік, якої вдачі та якого фаху? Щоб це вгадати, вона посипає на долівку трохи пшениці, наливає в мисочку води і ставить люстерко. Коли все вже готове, впускає півня і слідкує за ним : якщо півень нап'ється води - чоловік буде п'яницею, клюне пшениці - господарем, а як гляне в люстерко -- паничем і ледарем.

Цікаво ще знати, як будуть звати чоловіка? Виходить дівчина на вулицю і питає першого зустрічного чоловіка, як його звати. Так і майбутнього чоловіка зватимуть.

Дівчина бажає бодай у сні побачити, як її мйбутній чоловік виглядатиме. Для цього є інше ворожіння: лягаючи спати, дівчина скидає з себе крайку, робить з неї хрест і кладе під голову, шепочучи такі слова:

Живу в Києві на горах,

Кладу хрест в головах;

З ким вінчатись, з ким заручатись,

З тим і за руку держатись.

Якщо вночі їй присниться сон, що до неї підійшов парубок, взяв за руку і повів до вінця, то це буде її суджений.

Джерело - ocls.kyivlibs.org.ua

Переглядів: 345 | Додав: umanpedcollege | Дата: 13.12.2012

На нашому сайті (сторінка "Абітурієнту") розміщені нові правила прийому.
Переглядів: 251 | Додав: umanpedcollege | Дата: 11.12.2012

З 26 листопада по 7 грудня 2012 року в Уманському педагогічному коледжі проходив декадник циклової методичної комісії образотворчого мистецтва та методик навчання.

В ході декадника викладачі активно виконували заплановані заходи. Демонструючи програмно-методичне забезпечення, викладачі методики зображувальної діяльності до розгляду запропонували свої розробки занять, методичних карток, сучасних технологій ведення занять на електронних носіях.

На засіданні комісії розглядалося питання формування естетичних цінностей засобами образотворчого мистецтва та інноваційна діяльність викладачів комісії на заняттях з образотворчого мистецтва.

Викладачами циклової комісії було проведено всі заплановані заходи. В рамках декадника комісії було проведено міжвузівську науково-практичну конференцію з теми «Інноваційна діяльність педагога в сучасному освітньому просторі».

На високому професійному рівні викладачами комісії було проведено відкриті заняття з образотворчого мистецтва з методикою навчання з теми «Малювання з натури групи предметів. Натюрморт.» Т.С.Кожушко, з методики трудового навчання з теми «Конструювання сюжетних композицій», В.І.Барабаш, з методики зображувальної діяльності з теми «Образотворче мистецтво в ДНЗ», Н.Д.Козак, з практичного навчання в майстернях з теми «Виготовлення об'ємних листівок» Л.В.Черевко, з декоративно-прикладного мистецтва з теми «Мистецтво українських писанок» Л.М.Фадєєва.

Викладачі Барабаш В.І., Козак Н.Д., Черевко Л.В. провели майстер-класи по виготовленню ляльки мотанки, квілінгу, ліплення з солоного тіста, писанкарства не лише в коледжі, а й для працівників дошкільних навчальних закладів міста, університету садівництва.

Серед відкритих виховних заходів в ЗОШ №14 було проведено із студентами викладачем О. В. Данішевською обрядове дійство «Ярмарок та інсценізація пісні», викладачем Фадєєвою Л.М. виховну годину з теми «Естетика кольору», Н.Д.Козак виховну годину з теми «Культура поведінки молоді на сучасному етапі розвитку суспільства».

Традиційною була виставка студентських та викладацьких робіт «Творчий колаж».

                                        

Голова циклової методичної комісії образотворчого

                                          мистецтва та методик навчання Н.Д. Козак

... Читати далі »
Переглядів: 335 | Додав: umanpedcollege | Дата: 10.12.2012

28 листопада 2012 року в Уманському гуманітарно-педагогічному коледжі відбулася міжвузівська науково-практична конференція з теми: «Інноваційна діяльність педагога в сучасному освітньому просторі». В роботі конференції брали участь навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації. Зокрема: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Південноукраїнський національний університет імені К.Д.Ушинського, Переяслав-Хмельницький  державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Вищий навчальний комунальний заклад «Одеське педагогічне училище», КВНЗ Новобузький педагогічний коледж, Бериславський педагогічний коледж, Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж, КВНЗ Запорізький педагогічний коледж, Нікопольське педагогічне училище, Дніпропетровський педагогічний коледж ім.. Олеся Гончара, загальноосвітні школи Кіровоградської області, Уманського району, міста Умані та дошкільні навчальні заклади міста Умані.

До початку роботи конференції учасники мали можливість оглянути виставку науково-творчого доробку викладачів коледжу.

       З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор коледжу, кандидат педагогічних наук Ольга Володимирівна Чепка.

    На пленарному засіданні поділились своїми науковими досягненнями кандидати педагогічних наук: С.С.Попиченко, О.Г.Бутенко, Г.В.Фещенко,    філологічних наук Т.К.Денисюк та практичними надбаннями завідувач ДНЗ №18 – О.В.Пентій.

Після пленарного засідання учасники продовжили роботу в 5-ти секціях, які працювали за такими напрямками:

підготовка майбутніх педагогів до інноваційної діяльності;

організація розвивального середовища в ДНЗ та загальноосвітній школі на засадах особистісно-орієнтованої та гуманістичної педагогіки;

 використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому просторі – передумова творчого зростання педагога;

 забезпечення наступності в роботі ДНЗ і початкової школи як умови формування компетентностей дитини дошкільного віку;

 формування естетичних цінностей засобами образотворчого мистецтва.

Цікавими та змістовними були виступи викладачів, вчителів, вихователів ДНЗ, логопедів ДНЗ та загальноосвітніх шкіл, студентів, які ділились своїм досвідом.

Викладачі та студенти стали учасниками майстер-класів, які проводили Черево Л.В. (Творчо-технологічні аспекти виготовлення ляльки мотанки), Крупенко І.М. (Нетрадиційні форми роботи соціального педагога по корекції внутрішньосімейних стосунків), Плахотна  С.І. (Застосування ідей гуманної педагогіки в професійній діяльності педагога).

Проблеми, які розглядались на конференції були і є актуальними. Сподіваємось, що ідеї, які були висунуті на конференції  стануть поштовхом до активного впровадження інновацій в сучасному освітньому просторі.


... Читати далі »
Переглядів: 470 | Додав: umanpedcollege | Дата: 04.12.2012

      У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України підписано наказ від 20.11.2012 № 1297, яким затверджено Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2013 році.

      Відповідно до цього наказу реєстрацію осіб для проходження зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти з 4 січня до 5 березня 2013 року.

      Зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься в наступному році після завершення навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах. Наводимо строки проведення тестувань з усіх предметів:

3 червня – хімія;

5, 6 червня – українська мова і література;

8 червня – іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська);

10 червня – російська мова;

12, 13 червня – математика;

15 червня – географія;

17 червня – всесвітня історія;

19, 20 червня – історія України;

22 червня – фізика;

25 червня – біологія;

27 червня – світова література.

      Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено впродовж 4 – 11 липня.

За матеріалами сайту http://testportal.gov.ua/

... Читати далі »
Переглядів: 221 | Додав: umanpedcollege | Дата: 29.11.2012

День 17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це – Міжнародний День студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей як День студентської солідарності, що не має меж та кордонів.

Міжнародний День Студента студентство святкує традиційно гучно й весело. Це свято  всіх поколінь студентів, як теперішніх так і колишніх. Студентство, мабуть, є найбільш прогресивним прошарком суспільства і професійне свято, це ще одна нагода не забувати про це.

У цей день бажаємо вам успіхів у навчанні, здійсненні і реалізації задумів, щоб обрана вами професія була необхідною на ринку праці.

         Зичимо вам, щоб студентські роки були найкращими у вашому житті, не згайте цей час, бо він неповторний, вдосконалюйте себе, намагайтесь бути першими у справах та починаннях. Цінуйте знання, отримані в навчальних закладах, тому що вони  - запорука вашого майбутнього.

         Від вашої підготовки, освіченості, активної і конструктивної праці залежатиме процвітання України.

         Здоров’я вам, бадьорого настрою і реалізації, як майбутніх спеціалістів.

         Ще раз зі святом!


... Читати далі »
Переглядів: 273 | Додав: umanpedcollege | Дата: 16.11.2012

Студент – це не положення, а почесне звання – стан душі. У період студентського життя студент отримує завершальну частину знань та  умінь, які будуть іти з ним пліч-о-пліч  все життя. Перехід від навчання в школі до коледжу відкриває нові горизонти, нові знайомства, нові обов’язки і правила, нове студентське життя.

У житті людини, яка стала студентом з’являються нові поняття, такі як: сесія, залік, атестація, іспит, курсовий проект, дипломний проект, завідувач відділенням та безліч інших студентських понять.

Через різку зміну подій, навчання в коледжі на першому курсі здається нелегким, це вже потім ти звикаєш, і здається, що студентом бути набагато легше, аніж школярем. Бути студентом – відповідальна робота.

Пам’ятаю, коли я була на першому курсі, наш коледж здавався мені чимось неосяжним, нам надалась змога осягнути всі глибинні знання, які дали нам викладачі коледжу. Студенти старших курсів казали, що ми ще не справжні студенти: вважалося, що переходом до студентського життя є перша сесія, отримання студентського квитка.

         Велику підтримку ми отримали від наших керівників груп, ми були їхніми «дітьми», а вони нашими другими батьками. Допомога та віра в нас з їхньої сторони надавали бажання бути кращими для них, щоб вони нами пишалися.

         Сьогодні я студентка 5 курсу відділення соціальної та корекційної педагогіки, і це останній рік навчання в стінах нашого рідного коледжу, останній День Студента, який ми зустрічаємо з нашими одногрупниками. Я зараз з посмішкою згадую наші перші роки навчання, якими ми були тоді, і якими стали сьогодні. Важко розуміти, що на наступний рік, ми не розпочнемо навчання в аудиторіях коледжу, не підтримаємо щорічний похід до Білогрудівського лісу, не зустрінемося з нашими друзями, з якими тут познайомилися. Тому я бажаю студентам перших курсів цінувати роки навчання в коледжі, адже це є незабутніми роками.

          Дійсно, студентські роки – найкращі в нашому житті, не змарнуйте їх.

Тому від іменні всього студентства вітаю всіх студентів з Днем Студента!!! Бажаю вам примножувати свою енергію, неодмінних успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку.

 

З повагою ,  студентка 506–Л групи Момонт Наталія

... Читати далі »
Переглядів: 248 | Додав: umanpedcollege | Дата: 15.11.2012

         8 листопада 2012 року в Уманському гуманітарно-педагогічному коледжі  ім. Т.Г. Шевченка з нагоди Дня української писемності і мови та 100-річчя від дня народження українського поета А. Малишка відбулося літературно-мистецьке свято «Андрій Малишко – поет-пісняр».

         Ожило поетичне слово, - лірика від Бога – у виконанні гуртківців «Рідне слово», у виконанні викладачів та випускників коледжу звучали пісні на слова Андрія Самійловича, які вже стали класикою музичного мистецтва.

         По-дитячому щиро і трепетно декламували поезії митця молодші школярі та дошкільнята. Комп’ютерна презентація про творчий і життєвий шлях, уривки з кінофільмів, до яких написав тексти пісень А. Малишко, незабутні мелодії вальсу у виконанні танцювального ансамблю «Амелі» надали святу урочистості, гордості за рідне слово, Батьківщину.

         З ініціативи циклової методичної комісії української мови і літератури (голова кандидат філологічних наук Денисюк Т.К.) у коледжі провели виставку «Український рушник – домашній оберіг», на якій студенти з любов’ю і гордістю розповідали про походження, історію родинних рушників.

         У вітальному слові кандидата педагогічних наук, директора коледжу Чепкої Ольги Володимирівни прозвучали слова вдячності за підготовку і проведення літературно-музичної композиції з побажаннями успіхів у творчій і навчально-виховній роботі.

                                                                                                                                                                                                                                                               

... Читати далі »
Переглядів: 413 | Додав: umanpedcollege | Дата: 09.11.2012

 

Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України.

У День художника, звичайно ж, прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку людства.

Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних не лише в сучасному світі, айв нашому коледжі, адже ми готуємо майбутніх спеціалістів з додатковою кваліфікацією «Організатора образотворчої діяльності дітей дошкільного віку».

Під керівництвом творчих висококваліфікованих викладачів циклової комісії майбутні спеціалісти опановують малюнок, живопис, декоративно-прикладне мистецтво та ряд інших предметів, які допомагають молодим креативним особистостям передавати внутрішні переживання, красу навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї.

В День художника в коледжі викладачі комісії та студенти готують виставку своїх найкращих робіт.

Ми щиро радіємо, що в нас навчаються талановиті студенти, які присвятили себе благородній справі — збереженню та примноженню мистецьких надбань українського народу, збагаченню духовного потенціалу суспільства. Саме їх прекрасна творчість збагачує наше життя, відкриває для нас безмежний мистецький світ, наповнює наші серця радістю, світлом та добром.

 
... Читати далі »
Переглядів: 272 | Додав: umanpedcollege | Дата: 01.11.2012

« 1 2 ... 36 37 38 39 40 ... 44 45 »

Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Форма входу
Логін:
Пароль:

Гарячі новини

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода
Погода в Умані » Україна

Новини про все

Пошук роботи

КВНЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка" © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz